Co charakteryzuje perfekcyjny pierścionek zaręczynowy?

Poszukując idealnego pierścionka zaręczynowego, natkniemy się na wiele dylematów. Najważniejszym z nich jest wybór kruszca. W tej dziedzinie od lat króluje złoto. Jest ono kojarzone z luksusem i trwałością, a jego wielobarwność pozwala na dobranie najlepiej pasującego koloru do preferencji ukochanej. Dawniej najbardziej popularną barwą złota był klasyczny, żółty odcień. Dziś wiele kobiet marzy o białym złocie. Zachwyca ono swoją subtelnością i fantastycznym blaskiem. Doskonale komponuje się ze srebrną biżuterią, którą znaczna część populacji ma w swojej kolekcji. Różowe złoto to niezwykle dziewczęca propozycja. Sprawdzi się idealnie, jeśli pani twojego serca marzy o bajkowym ślubie w stylu księżniczki. Perfekcyjny pierścionek zaręczynowy nie powstanie jednak bez kamienia szlachetnego. Tutaj najbardziej pożądanym klejnotem od dziesiątek lat jest diament. Obecnie najczęściej wybieraną barwą jest barwa biała,

Czym kierować się przy wyborze kamienia szlachetnego?

Mimo ogromnej popularności brylantów, niektóre kobiety z zachwytem spoglądają w stronę innych klejnotów. Dokonując zakupu pierścionka zaręczynowego powinniśmy pamiętać o preferencjach ukochanej. Wiele z nich na długo przed oświadczynami ogląda tego typu biżuterię, odnajdując swoich faworytów. Jeśli nie mamy tak wspaniałej pomocy, warto zwrócić uwagę na symbolikę poszczególnych kamieni. Ametyst, malachit, czy rubin to kamienie kojarzone z miłością. Idealnie nadadzą się na taką okazję. 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Za duży, bądź za mały pierścionek zaręczynowy to koszmar każdego mężczyzny. Aby nie stał się rzeczywistością warto przedsięwziąć kilka prostych kroków. Najbezpieczniejszą opcją będzie udanie się do jubilera z pierścionkiem, który zazwyczaj nosi druga połówka. Stara biżuteria nie powinna być brana pod uwagę, może ona różnić się rozmiarem. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto zwrócić się o pomoc do przyjaciółki ukochanej. Dziewczyny często przymierzają swoje błyskotki, dzięki czemu orientują się w rozmiarach palców. W sytuacji, w której wszystkie koła ratunkowe zostały wykorzystane, a mimo tego pierścionek wciąż nie pasuje, nie ma powodów do paniki. Istnieje możliwość zwiększenia bądź zmniejszenia biżuterii o 1 lub 2 rozmiary.