Jak dobrać biżuterię do typu urody?

Biżuteria dodaje blasku kobietom w każdym wieku. Upiększa nasze codzienne stylizacje oraz nadaje elegancji strojom zakupionym na specjalne okazje. Odgrywa niezwykle ważną rolę w prezencji człowieka. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę, że odpowiednio biżuteria dobrana do typu urody może dać oszałamiający efekt. Aby w skuteczny sposób dopasować ozdoby do naszego wyglądu, uprzednio należy dowiedzieć się, jaki typ urody posiadamy. Może nam w tym pomóc kolorysta, który ustali odpowiednią dla nas paletę barw. Dostępne są także internetowe testy, jednak ich skuteczność nie jest aż tak wysoka. Mało kto wie, że typy urody porównuje się do pór roku. Lato i zima oznaczają zimny typ urody, z kolei wiosna i jesień ciepły. Jeśli odnajdziemy już swój sezon, nic nie stanie nam na przeszkodzie do wybrania idealnej biżuterii. Ta wiedza jest szczególnie przydatna podczas zakupu pierścionka zaręczynowego.

Konkretny typ urody, a biżuteria – co wybrać?

Jasna karnacja, koralowe usta i włosy w ciepłych tonach blondu to wizerunek pani wiosny. Stworzone dla niej są wyraziste barwy, które urzekają swoją energetycznością. Strzałem w dziesiątkę w tym przypadku będzie wybór żółtego złota, wzbogaconego przez kamienie szlachetne. Szczególnie zielone klejnoty, takie jak szmaragd, podkreślą naturalne piękno. Świetnie sprawdzą się również niebieskie szafiry, czy topazy. Platynowy blond i chłodny odcień skóry to cechy charakterystyczne dla lata. Kobiety o tym typie urody powinny nosić białe srebro, platynę oraz perły. Kolory, które idealnie skomponują się z ich urokiem to pomarańcz, róż i ciemna zieleń. Warto postawić w tym przypadku na morganit lub kwarc. Panią jesień rozpoznamy po rudawych włosach i jasnej karnacji o ciepłym odcieniu. Powinna się zdecydować na zakup żółtego lub różowego złota. Ponadto doskonale pasuje jej drewno, miedź i kamienie o brązowej lub czerwonej barwie, takie jak tygrysie oko, czy rubin. Zimowy typ urody odznacza się ciemnymi włosami i jasną karnacją. Dedykowane dla tych kobiet są platyna, białe złoto i czarne perły. Świetnie sprawdzą się u nich też czarny onyks oraz szafir. 

Czy typ urody wystarczy do wyboru idealnej biżuterii?

Dopasowanie biżuterii do typu urody jest kluczowej, jednak jeśli chcemy prezentować się jeszcze lepiej, warto zwrócić uwagę na inne aspekty. Ważne jest dobranie akcesoriów do sylwetki, konkretnej stylizacji, fryzury, kształtu twarzy, a przed wszystkim do własnych preferencji.