Kiedy wybrać obrączki ślubne? 

 

Dla wielu par przygotowania do wesela to prawdziwa jazda bez trzymanki. Na zakochanych czeka niezliczona ilość mniej lub bardziej ważnych obowiązków, które zaprocentują w postaci wspaniałej uroczystości. Szczególnie ważny w tym czasie jest wybór obrączek ślubnych. Ta z pozoru błaha sprawa powinna zostać załatwiona co najmniej na 3 miesiące przed ślubem. Wynika to przede wszystkim z tego, iż zazwyczaj symbole miłości są personalizowane. Ilość zamówień, które wpływa do jubilerów zwłaszcza w najgorętszym momencie sezonu, znacząco wydłuża czas realizacji. Warto mieć na uwadze także moment na ewentualne poprawki. Zawsze istnieje ryzyko, że zamówiona biżuteria nie spełni naszych oczekiwań bądź przyjdzie uszkodzona. Rezerwa czasowa pozwala nam na uratowanie sytuacji bez niepotrzebnego stresu. W kwestii wybierania obrączek obowiązuje zasada im wcześniej tym lepiej. Najlepiej zapoznać się z ofertami nawet rok przed ślubem, aby utworzyć zaznajomić się z tematem. 

Czy obrączki ślubne muszą być takie same? 

Podczas wybierania obrączek ślubnych mogą pojawić się sprzeczki dotyczące biżuterii. W końcu panowie po zakupie pierścionka zaręczynowego, mają już doświadczenie w jubilerstwie. Większość z nich już wtedy tworzy swoje pierwsze preferencje dotyczące obrączek. Nieustępliwe panie często nie chcą pójść swoim partnerom na rękę i ot rodzi się problem. Świetnym rozwiązaniem tego kłopotu jest zakup dwóch różnych obrączek ślubnych. Dzięki temu każde z małżonków zdobędzie możliwość wyrażenia siebie poprzez symbole miłości, a kość niezgody zostanie zakopana. 

Kto kupuje obrączki ślubne? 

Obrączki ślubne są już wybrane, zatem pozostaje jedynie sfinalizować zakup. Kto powinien to zrobić? Według tradycji kupowanie obrączek leży po stronie pana młodego. To właśnie on powinien pokryć koszty biżuterii. Współcześnie jednak młodzi żyją ze sobą na długo przed ślubem, dzieląc konto bankowe. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak zapłacić za symbole miłości ze wspólnej kieszeni i oczekiwać na ten wyjątkowy dzień.