Trzecia rocznica ślubu

Każda z rocznic ślubu charakteryzuje się wyjątkową nazwą. Zazwyczaj odnosi się ona do jakiegoś materiału, który odzwierciedla staż małżeństwa. Pierwsza z nich nosi miano papierowej, ponieważ relacja męża i żony jest jeszcze dość świeża. Wymaga ona odpowiedniego pielęgnowania, które zapobiegnie rozpadowi związku. Drugą nazywamy bawełnianą, a trzecią już skórzaną. Są to pierwsze gody małżeńskie, które cieszyć się mogą nieco porządniejszym mianem. W końcu skóra jest cenniejszym materiałem, wstrzymującym w różnych okolicznościach. Odzwierciedla to relacje zakochanych. Małżonkowie coraz lepiej radzą sobie w małżeństwie, a łącząca ich więź nieustannie się zacieśnia. Trzecia rocznica ślubu powinna być należycie celebrowana, w końcu trzy lata temu wyznaliście sobie wieczną miłość przed gośćmi weselnymi.

Gdzie świętować trzecią rocznicę?

Sposobem na spędzenia każdych godów małżeńskich jest odwiedzenie miejsc, które przywołują ważne momenty w waszej relacji. Niech będzie to ławka, na której odbył się wasz pierwszy pocałunek, kino z pierwszej randki, czy plaża zachowująca obraz waszych zaręczyn. Przypomnijcie sobie gdzie dokładnie rozbłysnął pierścionek zaręczynowy, wywołujący łzy wzruszenia na twarzy teraz już żony. Odwiedźcie bliskich, obejrzyjcie z nimi film z wesela i powspominajcie najlepsze momenty z tego szczególnego dnia. A może odwiedzicie szkołę, do której kiedyś chodziliście? Dźwięk dzwonka, który niegdyś budził motyle w brzuchu na myśl o kolejnym spotkaniu, z pewnością wprawi was w nostalgiczny nastrój. 

Co podarować na rocznicę ślubu?

Jeśli wasze obrączki ślubne nie posiadają jeszcze grawerunku, rocznica ślubu jest idealną okazją na dodanie go. W końcu po wspólnie przeżytych latach jesteście w stanie wymyślić sentencję, która perfekcyjnie opisze waszą relację. Można także pokusić się o podarunek związany z nazwą konkretnych godów małżeńskich. Trzecia, skórzana rocznica stanowi bardzo szerokie pole do popisu. W grę wchodzą paski, portfele, torebki, rękawiczki, a nawet zegarki. Z pewnością znajdziecie coś dla swojej drugiej połówki.